Google+

Roletki materiałowe

s…ą bardzo często wybierane przez klientów, głównie dlatego, że prócz funkcji zaciemniającej pełnią rolę elementu wystroju wnę™trza. Paleta tkanin pozostawia bardzo duże pole do manewru i wyboru rolety idealnie współgrającej z Pań„stwa wnętrzem.

Ten typ rolet jest możliwy do zastosowania praktycznie na każdym oknie ze względu na kilka możliwości montażu.

Rolety w kasecie aluminiowej-“ aluminiowy system rolet przyszybowych. Kaseta zostaje przymocowana do listwy przy szybowej za pośrednictwem dwustronnej taś›my samoprzylepnej. Również przy pomocy taś›my samoprzylepnej zostają… zamontowane prowadnice. Stertowanie roletami odbywa bardzo precyzyjnie, przy pomocy mechanizmu samohamują…cego. Zamontowanie rolet w przedstawiony powyżej sposób pozwala nam odpowiednio zaciemnić pomieszczenie.

Rolety materiałowe do okien dachowych “ znajduje zastosowanie we wszystkich rodzajach okien dachowych. W jej skład wchodzi również mechanizm sprężynowy umożliwiający zwijanie materiału do kasety, a także hamulec znajdujący się™ w listwie dolnej. Za jego pomocą możemy zatrzymywać‡ zwijanie materiału w każdej chwili. Dzięki takiemu wykonaniu rolety nie wypadają… z prowadnic ani nie fałdują się™ nawet po uchyleniu okna dachowego. Rolety tekstylne łań„cuszkowe montowane są… przy pomocy zawieszanych i doklejanych uchwytów, które w żaden sposób nie naruszają… struktury kwatery okiennej. Stosujemy również rozwią…zanie prowadzenia żył‚kowego, które ma na celu uniknię™cie odchylania się™ tkaniny roletki od okna.

kolory-osprzetu

Wzornik tkanin

 

Przedstawiona kolorystyka może delikatnie różnić się odcieniem od oryginał‚u.

 

Pomiar Rolety kasetowej

Pomiar rolety w kasecie

 

Proszę™ o podanie szerokości od zał‚amania do załamania listwy przyszybowej i wysokoś›ci od załamania do zał‚amania listwy przyszybowej. Jeżeli odległość od brzegu klamki do zał‚amania listwy przyszybowej jest mniejsza od 2 cm oraz gdy listwa przyszybowa znacznie różnić się od pokazanej na rysunku (jest ozdobna lub półokrągła) prosimy o opisanie jak najbardziej szczegołowo okna w uwagach.

Pomiar rolety mini

Pommiar rolety mini

Szerokość materiału roletki docelowo będzie większa od szerokości szyby o ok. 4 cm (po 2 cm z każdej strony), natomiast wysokość‡ zostanie dobrana tak,że po zawieszeniu roletki na ramie okiennej będzie można zasłonić szybę™. Całkowita szerokość rolety wraz z mechanizmem będzie ok. 7,5 cm większa od szerokoś›ci szyby. Należy zwrócić uwagę™, czy tkanina nie będzie nachodził‚a na klamkę™ (proszę™ sprawdzić czy odległość‡ od szyby do klamki jest większa niż 2 cm).

Pomiar rolety wolno wiszącej na ś›cianie lub suficie

Roleta wolnowisząca

Szerokość‡ materiału roletki powinna być większa od szerokości wnęki co najmniej o 5 cm (w celu zlikwidowania bocznych prześwitów) ,wysokość‡ dowolna. Ca‚łkowita szerokość roletki razem z mechanizmem i wieszakami będzie ok. 3,5 cm większa od szerokości materiału.