Ochłoda i zaciemnienie dla Twojego domu

Rolety zewnętrzne

Manualne

Elektryczne

Ogólna charakterystyka :

Rolety zewnętrzne stanowią doskonałe zabezpieczenie przed : wiatrem, słońcem, deszczem, śniegiem oraz innymi zjawiskami atmosferycznymi. Podczas letnich dni stanowią idealną izolację termiczną zapobiegając nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, zaś podczas zimniejszego okresu w roku zatrzymują ciepło w domu. Zapobiegają dostawaniu się chłodu z zewnątrz co ma swoje odzwierciedlenie w oszczędności energii. Rolety zewnętrzne zapewniają również izolację akustyczną co pomaga w zachowaniu spokoju w domu podczas uciążliwych odgłosów na zewnątrz.

Solidne wykonanie oraz użycie specjalnie dobranego materiału bezpośrednio wpływa na poczucie bezpieczeństwa.​ Pewnym jest, że proponowane przez nas rolety znacznie opóźniają czas ewentualnego włamania, a także samą masywnością zniechęcają nieprzyjazne nam osoby. Należy jednak zaznaczyć , że by spełniać normy rolet antywłamaniowych powinny one być bardzo solidnie przymocowane do ściany budynku, ich konstrukcja powinna być wzmocniona.

Elementy rolet zewnetrznych :

Pancerz rolety

Dostępny w kolorach :

Napęd

Elektryczny lub manualny

Obudowa

Skrzynka i prowadnice

Do wyboru mają Państwo pancerz wykonany z PVC lub aluminium. Skrzynka rolety może zostać dodatkowo wyposażona w siatkę moskitierową na owady. Kolejną zaletą rolet w okresie zimowym jest możliwość oszczędzania ciepła nawet do 25%. Pomiędzy oknem a roletą powstaje tzw. poduszka powietrzna, która działa jak warstwa izolacyjna. Dzięki niej koszty ogrzewania pomieszczenia zmniejszyć się mogą nawet o 30%. Latem do nadmiernego nasłonecznienia pomieszczenia przyczynia się fakt, że okna przepuszczają ok. 80% promieni słonecznych. Poprzez użycie zaproponowanych przez nas rolet możemy odczuć korzyści z posiadania rolet zewnętrznych i nawet w upalny dzięki rozkoszować się w pomieszczeniu przyjemnym chłodem.

Rodzaje rolet zewnetrznych :

Rolety natynkowe

Aluminiowa obudowa z pokrywą rewizyjną umieszczoną z przodu skrzynki. Skrzynka montowana jest bezpośrednio na murze (nie ingerujemy w światło okna) bądź we wnęce okiennej (ingerujemy w śwatło okna). Nie ma możliwości zabudowy. System rolet natynkowych stosowany jest zarówno w nowym budownictwie jak i przy modernizacji już istniejących budynków.

Rolety naokienne

Obudowa z PVC z pokrywą rewizyjną umieszczoną od lub tyłu skrzynki. Skrzynka nakładana jest na okno, po czym wraz z nim montowana we wnęce okiennej. Możliwe są różne warianty zabudowy, także z zabudową całkowitą.

Rolety podtynkowe

Aluminiowa obudowa z pokrywą rewizyjną , która umieszczona jest od dołu skrzynki rolety. Skrzynka montowana jest w specjalnie przygotowanej wnęce w nadprożu przed oknem. Konieczna jest zabudowa zewnętrzna. Proponowany system może być użyty tylko w nowym budownictwie.

Rolety RKS

Obudowa ceramiczna bądź wykonana z polistyrenu/poliuretanu wzmocnionego drutem zbrojeniowym z pokrywą rewizyjną znajdującą się od dołu skrzynki. Skrzynka rolety montowana jest w miejscu nadproża okna. Konieczna całkowita zabudowa. System rolet RKS może być użyty jedynie w nowym budownictwie.